Newsletter

„Płaszczaki – przytulanki wyróżnione przez dziennikarzy i POT”

Biebrzańskie rzeźby z serii „płaszczaki – przytulanki” zostały wyróżnione w konkursie na Turystyczną Pamiątkę Regionalną. „Płaszczaki” to rzeźby z drzewa olchowego przedstawiające wilki, łosie, nietoperze, żurawie, dubelty, kuliki wielkie i wiele innych ptaków oraz charakterystyczne dla Biebrzy… komary. Wyjątkowe walory estetyczne sprawiają, że jest ceniony zarówno jako biebrzańska pamiątka jak i elegancki prezent.

Organizatorem konkursu im. M. Orłowicza jest Polska Organizacja Turystyczna przy współudziale Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej i Klubu Publicystyki Turystycznej.
Konkurs organizowany jest w ramach kampanii promocyjnej Polski na rynku krajowym prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną, a jego celem jest wyróżnienie najlepszych materiałów prasowych, audycji radiowych oraz programów telewizyjnych promujących regionalne lub lokalne atrakcje i produkty turystyczne.

Płaszczaki – przytulanki zgłoszone do konkursu przez Katarzynę Ramotowską z Biebrza Eco-Travel został wyróżniona w kategorii artystycznych dzieł z lokalnym motywem. „Płaszczaki” to rzeźby inspirowane przyrodą, których wyjątkowe walory artystyczne sprawiają, że są one cenione zarówno jako biebrzańska pamiątka, jak i elegancki prezent. Zwracają uwagę syntetyczną formą, ciepłą tonacją i bardzo starannie wykończoną powierzchnią – polerowane olejem lnianym drewno jest bardzo miłe w dotyku. Częstą reakcją osób biorących „płaszczaki” do ręki jest odruch przytulenia rzeźby – stąd nazwa „płaszczaki przytulanki”. Rzeźby wykonują Katarzyna Ramotowska i jej ojciec Ryszard Rygasiewicz, a pomysłodawca „płaszczaków” jest Przemysław Nawrocki – artysta rzeźbiarz mieszkający w Kanadzie lecz sercem oddany Biebrzy – wieloletni kierownik projektu Biebrza z ramienia WWF (Światowego Funduszu na Rzecz Przyrody) – przez przyjaciół nazywany Dobrym Duchem Biebrzy.

Zostaw komentarz :)