Newsletter

Wiosny nad Biebrzą nie trzeba reklamować. Wiosna to przede wszystkim spektakl godowy ptaków i urzekające świeżością krajobrazy.

 

Sami zobaczcie jakie możliwości daje przyroda Biebrzy w okresie wiosennym: galeria zdjęć

 

Zakładamy, że uczestnicy naszego pleneru będą mieli opanowaną teorię w stopniu przynajmniej podstawowym. Dlatego będziemy się koncentrowali głównie na sesjach terenowych.

 

My jesteśmy nad Biebrzą w terenie przez okrągły rok. Śledzimy bieżącą, zmieniającą się dynamicznie, sytuację przyrodniczą. Wszystko po to by móc tą wiedzą podzielić się z Wami!  Sprawdzamy co, gdzie i o której daje się fotografować. W najdogodniejszych miejscach ustawiamy dla Was czatownie.   (Czatownia: „Siewkowe” 9,10)

Pierwszego dnia pleneru zabieramy Was na wspólny objazd najlepszych stanowisk fotograficznych i czatowni. Przy okazji dzielimy się wiedzą jak podejść do fotografowania danego motywu w danym miejscu. Zdradzamy Wam sekrety z ekologii wybranych gatunków, byście lepiej je rozumieli i potrafili interpretować ich zachowanie. Wszystko po to, byście Wy byli zadowoleni ze swoich fotek, a pozujące Wam zwierzęta z Was.

W drugim i trzecim dniu to Wy podejmujecie decyzję jak chcecie spędzić dany blok terenowy – czy w czatowni, czy z grupą podstawową, czy też poszukując motywów „na własną rękę” na bazie wiedzy pozyskanej w dniu pierwszym.

Grupa podstawowa, koncentruje się na fotografii krajobrazu i fotografii makro. „Współpracujące” ptaki, płazy i łosie oczywiście nie są pomijane :) Do pozostania w tej grupie zachęcamy także osoby, dla których ich własny aparat jest nadal zagadką :)

Zarezerwowaliśmy też trochę czasu na wspólne przeglądanie naszych zdjęć, omawianie ich i konsultacje z prowadzącym.

 

Co wyróżnia nasz „Plener”?

  • Kultowy Region (oczywiście Bagna Biebrzańskie)
  • Doświadczony prowadzący ()
  • Kwatera położona nad Biebrzą (Carski Trakt)
  • Promocyjna cena 799 PLN

 

Galeria zdjęć z  „Wiosennego pleneru 2015”

W programie:

 

piątek

11.00 - 11.30 przyjazd, zakwaterowanie,

11.30 - 12.30 lunch

12.30 - 14.00 konsultacje i wykład - "Jak fotografować z sukcesem by nie szkodzić przyrodzie?"

14.00 - 21.00 teren

21.00 obiadokolacja i konsultacje

 

sobota

4.00 - 8.30 teren dla chętnych

8.30 - 9.30 śniadanie + suchy prowiant w teren

9.30 - 10.30 konsultacje

10.30 - 21.00 teren

21.00 obiadokolacja i konsultacje

 

niedziela

4.00 - 8.30 teren dla chętnych

8.30 - 9.30 śniadanie + suchy prowiant w teren

9.30 - 10.30 konsultacje

10.30 - 17.00 teren

17.30 obiadokolacja i pożegnanie

19.00 - 21.00 zachód słońca i zmierzch na bagnach dla chętnych

Cennik:

  • 799 zł/ osoba zamiast 999 zł/ osoba

W koszty wliczono:

  • konsultacje kameralne i terenowe 
  • 2 noclegi w pokoju 2-osobowym
  • posiłki (zgodnie z programem)
  • bilety wstępu do BPN

Nieodpłatnie:

  • upominki firmowe

Dodatkowe koszty:

brak

Czas trwania:

3 dni

Zakwaterowanie:

Pensjonat Carski Trakt - pokoje 2 osobowe

Transport:

własny uczestników

Minimalna ilość osób:

8

Maksymalna ilość osób:

12

Jak się przygotować: zobacz

Zamówienie: zobacz

Najbliższe kwatery: zobacz

Jak się przygotować:

Odzież:
- kurtki wierzchnie powinny być stonowane w kolorach (zielony, brązowy, ciemno szary, czarny, itp.) oraz nieszeleszczące
- wskazane jest posiadanie odzieży wodoodpornej oraz butów trekkingowych. Niezależnie od butów trekkingowych warto również zabrać obuwie gumowe (im wyższe tym lepiej).
- często przydatne są ochraniacze na łydki (stuptuty)
- ubiór stosowny do wiosennych warunków, warto jednak pamiętać, że początkiem maja wieczory i poranki potrafią być chłodne, 
- rękawiczki - najlepiej ze "ściąganymi palcami" by mieć łatwy dostęp do aparatu.

 

Sprzęt:
- obiektywy, filtry - jeśli mamy jakieś w swoim posiadaniu - warto zabrać,

- statyw - zalecany z uwagi na specyficzne warunki świetlne o poranku i wieczorem. Naprawdę może pomóc!

- będziemy próbowali zmierzyć się z tematem fotografii ptasiej, więc oczywiście im dłuższy teleobiektyw tym lepiej. Jeśli nie mamy takiego w posiadaniu, to może warto na okazję pleneru pożyczyć od znajomych. W terenie otwartym, szczególnie  wiosną, odległość od fotografowanych ptaków będzie znaczna,

- wiosną nie brakuje także motywów do makrofotografii, więc jeśli mamy obiektyw makro lub pierścienie pośrednie warto je ze sobą zabrać,

- baterie, karty pamięci - upewnijmy się, że na naszej karcie pamięci zmieszczą się wszystkie zdjęcia, które wykonamy w czasie wyjścia w teren i że nasza bateria będzie wystarczająco długo współpracować,

- laptop - będziemy analizować nasze zdjęcia, warto więc mieć możliwość ich samodzielnego przeglądnięcia. Sprawi to że nasz plener będzie jeszcze bardziej wartościowy

- latarka - na wypadek gdybyśmy chcieli robić zdjęcie wygwieżdżonego nieba, by łatwiej nam było operować funkcjami aparatu

- termos na herbatę / kawę w teren - wskazany

- plecak - nawet mały, byśmy mogli wygodnie przenosić dodatkowe warstwy ubrania, termos z herbatą, nasze akcesoria, a na wypadek załamania pogody by było gdzie schować sprzęt optyczny.

 - GPS - gdybyście chcieli zaznaczać dokładnie lokalizacje poszczególnych stanowisk, by do nich wracać w dniu drugim i trzecim (będziemy mieli w dystrybucji mapy, więc osoby nie posiadąjace GPSa będą mogły użyć map do tego celu)

 - namiot fotograficzny (czatownia) / siatka maskująca - nie obligatoryjnie, ale jeśli macie to weźcie, gdyż mogą się przydać.

Brak zniżki
Last Minute
Klub Ptaków Polskich
pracownik obszaru chronionego
Łosiowy Dukat Szczęścia

Prosimy pamiętać, że ta zniżka przysługuje jedynie osobom kwaterującym się za pośrednictwem naszego portalu. Celem dobrania najdogodniej zlokalizowanej kwatery dla tej wyprawy należy wejśc w zakładkę "Najbliższe kwatery" i dokonać rezerwacji przez formularz wybranego obiektu.

* oznacza pole obowiązkowe
proszę czekać na załadowanie mapy...

Sprawdź także