Newsletter

Kulik wielki w dużym rozmiarze

W Sklepiku Łosiowym pojawiła się kolejna rzeźba z serii Płaszczaki Przytulanki. Tym razem jest to długo wyczekiwany kulik wielki. (Kolor naturalny, drewno olchowe, wysokość 30 cm.)

 

„Płaszczaki Przytulanki” to seria rzeźb inspirowanych przyrodą. Wyróżnia je mistrzowsko oddane uproszczenie formy. Powstają z drewna olchowego, które przy końcowym polerowaniu olejem lnianym nabiera ciepłej, pomarańczowej barwy. Perfekcyjnie gładkie wykończenie sprawia, że są miłe w dotyku. Są produktem przyjaznym środowisku. W 2002 roku zyskały miano „Najciekawszej Pamiątki Doliny Biebrzy” a w 2005 zdobyły nagrodę: „Turystyczna Pamiątka Regionu” przyznawaną przez Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Wyjątkowe walory estetyczne sprawiają, że są one cenione zarówno jako biebrzańska pamiątka jak i elegancki prezent.  Dzięki zaangażowaniu kilku niezwykłych osobowości rzeźby są jedyne swego rodzaju i niepowtarzalne. Szczególnie urokliwie wyglądają wystawione w oknach chat o wiejskim charakterze.

 

Artyści rzeźbiarze: Katarzyna Ramotowska i Ryszard Rygasiewicz. Swe talenty rzeźbiarskie odkryli dzięki Przemysławowi Nawrockiemu – „Dobremu Duchowi” Biebrzy. Będąc jak i on, perfekcjonistami przełożyli swe zamiłowania na radość tworzenia piękna.

 

 

 

Życzymy wiele radości z nabywanych rzeźb!

 

Zapisz się na newsletter !!!

 

Zostaw komentarz :)