Newsletter

Zapraszamy na intensywny, w całości oparty na wyjazdach terenowych, kurs doskonalenia sztuki rozpoznawania ptaków po głosach i wyglądzie.

 

To spotkanie będzie wyjątkowe bo wybraliśmy dla Was:

na miejsce realizacji: jeden z najcenniejszych przyrodniczo obszarów Polski – bagienną dolinę Biebrzy i Narwi,

na termin: jeden z najbardziej atrakcyjnych pod względem ptasich przelotów okresów – szczyt migracji gęsi

na osobę prowadzącą: jednego z najwybitniejszych polskich ornitologów, przyrodników, terenowców – dr Michała Polakowskiego,

na miejsce zakwaterowania: jeden z najbardziej klimatycznych obiektów, rewelacyjnie położony wśród bagien – Dwór Dobarz.

 

W programie:

Piątek 15.03.2024

10:00 zakwaterowanie

11:00 "Ptaki rozlewisk" – autokarowy wyjazd w doliny Biebrzy i Narwi. Poszukamy licznych wtedy ptasich wędrowców, w tym kaczek i gęsi. Obok obserwacji pospolitszych gatunków, rozejrzymy się także za rzadszymi ptakami, skrzydlatymi drapieżnikami, drobnymi gatunkami zamieszkującymi skraj doliny oraz wczesnowiosennymi siewkowcami. Okres ten jest bogaty ornitologicznie więc są też szanse na niespodziewane gatunki. Możliwe są niewielkie, liczące do kilku kilometrów odcinki piesze. Suchy prowiant.

19:00 obiadokolacja

 

Sobota 16.03.2024

5:15-7:15 „Poranek na bagnach” – autokarowy wyjazd w dolinę Biebrzy. Nasłuch i obserwacja mieszkańców torfowisk niskich. Przewidziano krótki spacer, liczący do 2 km.

7:30 śniadanie

8:45-15:00 "Różnorodność ptaków zbiorników wodnych" – wyjazd autokarowy. Wędrując groblami stawów rybnych stworzymy szanse na spotkanie między innymi ze skrzydlatymi drapieżnikami, łabędziami krzykliwymi, pierwszymi w tym roku perkozami, różnymi gatunkami kaczek, mewami, a także z ptasimi reprezentantami trzcinowisk (w tym ze skrytą wąsatką oraz być może pierwszymi w tym roku bąkami i remizami). Przewidziana wędrówka piesza i dystans 4-8 km do pokonania.

15:00 obiad

16:00-19:00 "Wieczór na bagnach" – spacer bagiennym szlakiem na odcinku do 10 km. Będziemy poszukiwać pierwszych tegorocznych podróżniczków, tokujących słonek i kszyków, a mając znacznie więcej szczęścia może uda nam się usłyszeć lub zobaczyć rzadsze gatunki, w tym uszatkę błotną. W terenie lub już po powrocie przewidziano konsumpcję suchego prowiantu. Konieczne gumowce.

 

 

Niedziela 17.03.2024

8:00 śniadanie

9:00  "W sercu bagiennej doliny" – wyjazd autokarowy i piesza marszruta groblą wiodącą w poprzek Doliny Biebrzy (dystans do pokonania to maksymalnie do 10 kilometrów). Będziemy wypatrywać ptaków wodnych, szponiastych, ale też remiza, podróżniczka i bociana czarnego. Naszą uwagę może przykuć również łoś, który w tej okolicy jest dosyć regularnie obserwowany. Konieczne gumowce.

15:00 obiad i zakończenie Pleneru

 

 

Cennik:

Cena : 1500 zł / osoba

 

W koszty wliczono:

  • 2 noclegi z trzema posiłkami dziennie + dodatkowo obiadokolacja i suchy prowiant w dniu przyjazdu
  • transport po terenie busem 20-osobowym
  • bilety wstępu do BbPN
  • opieka przewodnika / ornitologa (prowadzenie merytoryczne) przez 3 dni

Nieodpłatnie:

  • ognisko

Dodatkowe koszty:

  • brak

Dodatkowo można zamówić:

  • nocleg ze sniadaniem z czwartku na piątek
  • dopłatę do jedynki

Czas trwania:

3 dni

Miejsce spotkania:

Dwór Dobarz

Zakwaterowanie:

Dwór Dobarz. Pokoje 2, 3, 4 osobowe

Transport:

bus 20-osobowy

Minimalna ilość osób:

10

Maksymalna ilość osób:

16

Terminy: zobacz

Zamówienie: zobacz

Najbliższe kwatery: zobacz

Brak zniżki
Last Minute
Klub Ptaków Polskich
pracownik obszaru chronionego
Łosiowy Dukat Szczęścia

Prosimy pamiętać, że ta zniżka przysługuje jedynie osobom kwaterującym się za pośrednictwem naszego portalu. Celem dobrania najdogodniej zlokalizowanej kwatery dla tej wyprawy należy wejśc w zakładkę "Najbliższe kwatery" i dokonać rezerwacji przez formularz wybranego obiektu.

* oznacza pole obowiązkowe
proszę czekać na załadowanie mapy...