Weranda Country; nr 4 (47) kwiecień 2015

Przeczytaj całość

Przyroda Polska; "Zimowe Safari nad Biebrzą"; Grudzień 2014 (919)

Przeczytaj całość

Witaj w Podróży; "W rytmie natury"; kwiecień/maj 2014

Przeczytaj całość

Podróże; "Biebrza - lekcja przyrody"; maj 2014

Przeczytaj całość

Gazeta Współczesna; "Podlasie jest atrakcyjne dla małych turystów"; 22 sierpnia 2014

Przeczytaj całość

Event Manager News; "VIP-Safari w Polskiej Amazonii"; nr 11; kwiecień 1014

Otwórz plik
Katarzyna! Gorące podziękowania dla Ciebie od całej naszej Fundacji za udział w aukcjach 22.Finału WOŚP. Dziękujemy za olbrzymią dawkę optymizmu, wytrwałość, kosmiczną energię, a przede wszystkim za radość. Za zebrane pieniądze będziemy mogli kupić sprzęt medyczny ratujący życie i leczący wiele osób, ale także będziemy mogli podzielić się wiarą, że ludzie mogą być piękni, wspaniałomyślni, […] Przeczytaj całość

Radio Wnet, Letnia Akademia Przyrody czyli “Tydzień w Mikrokosmosie” – kolonie dla dzieci.

Ponownie uruchomiona przez Kasię Ramotowską i Eco-travel. Przygoda z lasem i dziką przyrodą dla dzieci szczególnie uzdolnionych przyrodniczo.

Przeczytaj całość

Dodatek CSR Korporacyjny Magazyn Odpowiedzialnego Biznesu Nr 3/2011

Otwórz plik

Sens - nowoczesny magzyn psychologiczny, "Witajcie u mnie pod niebem" - listopad 2010

Otwórz plik

Świat, Podróże, Kultura, "Teren prywatny: nie wchodzić!" - 09.2010

Otwórz plik

Gazeta Wyborcza, "Wysokie Obcasy",  "Biebrznięta" - 31.08.2010 r.

Otwórz plik

Gazeta Wyborcza, "Wysokie Obcasy", "Die Dame aus der Natur" - 31.08.2010 r. (translate by Christoph Wilhelm)

Otwórz plik

Podziękowanie za największą sprzedaż kart wstępu do Biebrzańskiego Parku Narodowego w 2009 roku - 13.02.2010 r.

Przeczytaj całość

...dziś na Carskiej – łosi wprost zatrzęsienie! Łażą takie sierotki całkiem przy drodze nikogo i niczego się nie bojąc. Śmieszne strasznie. Wsuwają bazie hihi :) Sesja trwa aż do znudzenia. Obywatel łoś super ktoś, posila się tuż obok nas. Wychodzimy z samochodu, a on...? A on nic :)  Normalnie Jurassic Park...

Przeczytaj całość

…zanim jednak przyjechałem zrobiłem bardzo szczegółowy wywiad co, gdzie i jak można spotkać – sfocić. Jak zawsze nieocenionym i najlepszym źródłem informacji okazała się Królowa Biebrzy – Kasia Ramotowska (www.biebrza.com). Ona jest niesamowita, wie dosłownie wszystko i codziennie jest w terenie!

Przeczytaj całość

Świat, Podróże Kultura, "Oko w oko z watahą wilków" -  grudzień 2009 r.

 

Otwórz plik

Podziękowanie

Europejskiego Towarzystwa Ekorozwoju, za wsparcie projektu

Kalendarz ekologiczny - Parki Narodowe w Polsce - 02.12.2009 r.

Przeczytaj całość

A wetland paradise. Abenteuer ostpolen

Swiss Magazine - November 2009

Przeczytaj całość

Dzika Polska: "U klempy na imieninach"

Łosie – dzicy mieszkańcy mokradeł – dzięki wieloletniej ochronie stały się bardziej ufne wobec ludzi. Trafiliśmy na niezwykłą klempę – czyli łosiową samicę – która prawie zupełnie nie boi się ludzi. Wraz z dwójką zeszłorocznego potomstwa spokojnie pożywia się przy ruchliwej drodze, choć pozostaje czujna i reaguje na każdą próbę niepokojenia latorośli.

Przeczytaj całość

No i ostatnio – miałem zaszczyt poznać królową Biebrzy – Kasię Ramotowską – szefową firmy zrzeszającej ludzi z pasją czyli Biebrza Eco-Travel. Zakochana po uszy w tych cudownych okolicach i zna je jak własną kieszeń. Do tego wszystkiego dzień w dzień dzieli się tą wiedzą jako przewodnik.

Przeczytaj całość

Waterlogged wilderness - article by Nick Upton in "BBC Wildlife" - 04.2009

This vast mosaic of meandering rivers, swamp forests, sedge marshes, reedbeds and hay meadows is wonderfully varied and there’s masses to see, though the bitterns, crakes and rails do tend to keep their heads down, as do the wolves, lynx and wild boar in the remote interior.

Otwórz plik

W Polsce istnieje nadal wiele miejsc, gdzie spotkanie z dziką przyrodą nie jest czymś nadzwyczajnym. (…) Swój los postanowiliśmy powierzyć jakiemuś profesjonalnemu przewodnikowi przyrody. (…) Wybór z perspektywy wyjazdu okazał się świetny. Szefowa firmy – Kasia to wspaniała organizatorka i pasjonatka. Prawdziwe jest stwierdzenie, że życie poświęciła przyrodzie, a szczególnie temu miejscu. Park biebrzański to dla niej dom …

Przeczytaj całość

Dzika Polska: "Bóbr z Wami"

Zwierzę nieomal cudem uratowane. Do niedawna prawie nieobecne w krajobrazie naszych wód, dziś już ten krajobraz nawet kształtujące – ścinające drzewa, zatykające rowy, zatapiające lasy. Bobry przeżyły u nas odrodzenie i wielką ekspansję, co jednych cieszy, innych nie. Wciąż są tajemnicze, obrosłe mitami i zaskakujące zwyczajami...

Przeczytaj całość

Podziękowanie Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Goniądzu dla Pani Katarzyny Ramotowskiej Biebrza Eco-Travel za sfinansowanie pomocy dydaktycznych - 07.01.2009

Przeczytaj całość

Pani Domu, "Tańcząca z łosiami" -  9-15 października 2008

15 lat temu filigranowa, młodziutka Kasia zamieszkała na bezkresnych, dzikich bagnach. Uparła się, że ściągnie tu turystów i nauczy kochać nieujarzmione piękno Biebrzy …

Otwórz plik

Der Wilde Osten - Article by Gero Günther in "healthy living" - 10.2008

Otwórz plik

Naturwunder Europa "Biebrza - Polen" - Article by Gero Günther in "Geo Saison" -  08.2008

Wer mit Biologin Katarzyna Ramotowska, die alle nur Kasia nennen, auf Exkursion geht, kann sich auf einiges gefasst machen: auf Mückenstiche, schlammige Hosen and wunde Füße, aber auch auf große Gefühle, auf hautnahe Begegnungen mit einer Wildnis, wie es sie in Europa nur noch selten gibt. Kasia kennt alles, sieht alles, hört alles, riecht alles …

Otwórz plik

W PODRÓŻY, Magazyn pokładowy PKP INTERCITY: "Bagna wciągną każdego" - marzec 2008 (10)

Otwórz plik

Podziękowanie Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Woźnejwsi z siedzibą w Karczewie dla Pani Katarzyny Ramotowskiej Biebrza Eco-Travel za zasponsorowanie zakupu map i atlasów do szkoły - 29.02.2008

Przeczytaj całość

Office World: "Cztery pory roku" - nr 1, styczeń 2008

Nie wszyscy wiedzą, że w północno wschodniej Polsce, zachowały się jedne z największych mokradeł w Europie Środkowej – Bagna Biebrzańskie. (…) Biebrza, to jedna z ostatnich europejskich rzek, która pozostaje wciąż nieujarzmioną. Fascynuje i zarazem onieśmiela bezkresnymi przestrzeniami mokradeł, które od 14 lat są chronione jako Biebrzański Park Narodowy, największy w Polsce. (...)

Otwórz plik

Kurier Poranny -  Miasto Kobiet: "Spełnić się w biznesie" - 15 grudnia 2007

Często pracuje od trzeciej rano. Kończy o północy. Ale może powiedzieć, ze zawodowo jest spełniona. (…) Kocham to – mówi Katarzyna Ramotowska, szefowa firmy turystycznej Biebrza Eco-Travel w Goniądzu. Czasem śpi na stojąco w trakcie przerwy, między grupami turystów, przed którymi odkrywa piękno ukochanego Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Otwórz plik

Article by Rudolf Triebl in "GESCHNATTER" - 10.2007

Przeczytaj całość

Bahnem a Pralesem Aneb Teraspol v Polsku,  25-30.09.2007

Otwórz plik

Biebrza Nationalpark Polen

autor: GlobalTravel, Jan-Hendrik

Otwórz plik

Rzeczpospolita, 27 grudnia 2006 , "Miliony euro na biebrzańskie bagna"

Szacuje się, że od 80 do 90 procent populacji wodniczki w Unii Europejskiej żyje nad Biebrzą. (...) Unia chce chronić miejsca lęgowe wodniczki. Projekt ochronny zakłada m.in. wykupienie od rolników 812 hektarów ziemi na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego i kilkuset hektarów w otulinie parku. Aż 400 tys. funtów da na to Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ochrony Ptaków RSBP - największa organizacja ochrony przyrody w Europie.

Przeczytaj całość

Przedsiębiorcza kobieta, "Spełniona w biznesie" - Wywiad z Katarzyną Ramotowską

(…) Biebrza zaraża. Tutaj kilka razy walczyłam o życie i Biebrza okazała się godnym przeciwnikiem. Tu nie ma miejsca na monotonię, nie ma szarej prozy dnia codziennego; nas, przewodników, Biebrza zaskakuje codziennie.

Przeczytaj całość

Interview with Katarzyna Ramotowska - 06.2006

Otwórz plik

Fotosafari in Nordostpolen / Naturreiseführerin, August 2005, autor: Hartmut Felgner

Der überwiegende Teil des Parks im Flusstal der Biebrza wird von den größten und natürlichsten Nieder-, Übergangs- und Hochmoorgebieten Polen und Europas geprägt. Von den enormen Ausmaßen dieses naturgeschützten Torfgeländes zeugt die Fläche des Parks - 59223 ha.

Przeczytaj całość

"Trzy dni nad Biebrzą" - relacja Grzegorza Jankowskiego

Nad Biebrzę chciałem pojechać już od dawna. Udało mi się to wreszcie na wiosnę 2004 roku. Razem z Pawłem, Jackiem i Jasiem spędzilismy tam trzy dni. Relacja z tej wyprawy poniżej.

Przeczytaj całość

Puls Biznesu, 1 kwietnia 2005, "Hormony Buzują", autor: Karolina Guzińska

Zima zwolniła uścisk. Milczące dotąd rozlewiska rozbrzmiewają gęganiem gęsi, klangorem żurawi, kiwitaniem czajek… Biebrza budzi się do życia. Marzec i kwiecień – czas ornitologicznych obserwacji. Ptaków przybywa z każdą godziną. Barwni przybysze głośno śpiewają, strosząc godowe upierzenie. Dobrze ich widać na bezlistnych jeszcze drzewach.

Przeczytaj całość

Wrota Podlasia, 28 marca 2005, "Podlaskie Marki Roku 2004"

Prezentacja laureatów i wyróżnionych podczas pierwszej edycji konkursu Podlaska Marka Roku.

Przeczytaj całość

Gazeta Wyborcza, 16 lutego 2005, "Przelotem przez Biebrzę", autor: Iza Szumielewicz

W marcu nad Biebrzą trwa największy w Europie ptasi spektakl z setkami tysięcy aktorów. Wystarczy jeden weekend, żeby go obejrzeć.

Przeczytaj całość
4 Łomża, 15 lutego 2005, "Płaszczaki - przytulanki wyróżnione przez dziennikarzy i POT"

Biebrzańskie rzeźby z serii "Płaszczaki - przytulanki" zostały wyróżnione w konkursie na Turystyczną Pamiątkę Regionalną. "Płaszczaki" to rzeźby z drzewa olchowego przedstawiające wilki, łosie, nietoperze, żurawie, dubelty, kuliki wielkie i wiele innych ptaków oraz charakterystyczne dla Biebrzy... komary.

Przeczytaj całość

WWF Magazin 1/2005, "Biebrza soll leben", autor: Bernhard Matuschak

Der polnische Fluss Biebrza ist von der Quelle bis zur Mündung noch ungezähmt. Hier findet auch der Elch eines seiner letzten Rückzugsgebiete in Mitteleuropa. Und Ökotouristen unverfälschte Natur. Doch nun wird eine Autobahn projektiert.

Przeczytaj całość

ZDF Wissen & Entdecken, 14 Dezember 2004, "Die Zeit drängt - Polens Wildnis ist gefährdet"

Der Biebrza Nationalpark ist eines der größten Feuchtgebiete Europas und der größte Nationalpark in Polen. Die ökologische Vielfalt in dem etwa 60.000 Hektar großen Gebiet ist europaweit einzigartig. Nun soll dieses Paradies durch eine vierspurige Autobahn zerstört werden.

Przeczytaj całość
"Biebrza - Vierspurig durchs Paradies", 14 Dezember 2004, autor: Gabriele Ammermann
Przeczytaj całość

Newsweek nr 35/2004, 29 sierpnia 2004, Newsweek na lato: "Żar Bagien", autor: Urszula Światłowska

"Biebrza nazywana jest - nie bez powodu - polską Amazonką. Rzeka ma szerokie koryto, mnóstwo meandrów, rozlewisk i zatoczek. Jej okolice to ponad 200 tysięcy hektarów krajobrazu, jakiego próżno szukać w Europie - prawdziwa dżungla, pełna torfowisk i niedostępnych bagien.

Przeczytaj całość

REJS, nr 5 (63) maj 2004, Nasz rejs: "Ahoj, tam na tratwie! No i co z tego, że na tratwie?!", autor: Paweł Koprowski

"(...) Chyba zimą obejrzałem w telewizji program kulinarny Roberta Makłowicza w całości zrealizowany na tratwie spływającej Biebrzą. Pomyślałem: to jest to! Wkrótce moje dawne marzenie miało się ziścić (...)

Przeczytaj całość

Twój Styl nr 10 (159), październik 2003, Sztuka Życia: "Mieszczuch w krainie bobrów", autor: Hanna Samson

"(...) Po bagnach można iść bez końca. A im dłużej się idzie, tym bardziej oddala się od miasta i jego pędu."

Przeczytaj całość

Podlaskie Wieści Oświatowe nr 9 (46), październik 2003, "Mamuty nad Biebrzą..."

Od czterech już miesięcy młodzież szkolna ma okazję uczestniczenia w "Zimowej Wyprawie Łowców Mamutów" - jedynych w Polsce warsztatach ekologicznych z dziejów życia na Ziemi z wykorzystaniem unikalnych pomocy dydaktycznych.

Przeczytaj całość

Businessman Magazine nr 7 (148), lipiec 2003, "Odkrycie: Ekoszansa", autor: Małgorzata Remisiewicz

Praca od 3 rano do 23 wieczorem nie należy tu do rzadkości. Czasem śpi na stojąco w trakcie 10-minutowej przerwy między grupami turystów, przed którymi odkrywa piękno ukochanego Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Przeczytaj całość

Süddeutsche.de, 15 Juli 2003, reisen, "Auf der Lauer in den Biebrza - Sümpfen, Der Gang auf den Elch", autor: Wolfgang Roth

Przeczytaj całość

Polityka nr 10 (2391), 8 marzec 2003, Turystyka: "Saniami po bagnach", autor: Zbigniew Jaworowski

Przenocowaliśmy w schronisku państwa Barszczewskich w Kuligach, gdzie Jegrznia łączy się z Kanałem Woźnawiejskim. Śniegu było mało, więc zrezygnowaliśmy z nart i rakiet. Gdy wczesnym rankiem ładowaliśmy sanie, było -5 st. C, a przez chmury blado przeświecało słońce. Sanie szły lekko po zmrożonym śniegu.

Przeczytaj całość

Schwäbische Zeitung, 15 Oktober 2002, "In Polen lernen die Leute, mit Naturschutz Geld zu machen", autor: Isabel Fannrich

Mitten im Wald, 200 Kilometer nordöstlich von Warschau, lebt ein Eremit. Krzysztof Kawenczyński hat von zehn Jahren der polnischen Hauptstatd den flücken gekannt...

 

Przeczytaj całość

Dziękuję, nr 4 wrzesień / październik 2002, Razem dla Środowiska: "Okolice dzikiej rzeki", autor: Andrzej Polakowski

Elżbieta Konopka, przewodnik turystyczny i zarazem sekretarz "Wszechnicy Biebrzańskiej", zapowiada pracowity dzień (...) Na tratwę mogą się wybierać tylko mocni ludzie. To duży wysiłek, który jednak opłaca się stokrotnie. Zobaczymy krajobrazy jak w bajce. (...)

Przeczytaj całość

Forest Conservation Portal, 8 August 2002, "POLAND: Cover Feature: Balancing act" autor: Roseanne Gerin

Developing national park tourism would mean more money for surrounding communities. But park officials maintain that nature should come first.

Przeczytaj całość

Spiegel online, 24 Juni 2002, In den Sümpfen der Biebrza: Warten auf Bardot, autor: Dominik Baur

Tatort Grzedy, mitten im Herzen des Biebrza-Nationalparks im Nordosten von Polen. Katarzyna Ramotowska beugt sich über die Tote. Aufmerksam untersucht sie die Spuren. Außer dem Schädel, ein paar Rippen und einigen Haaren ist kaum mehr etwas übrig.

Przeczytaj całość

"Polenreis 2002 - Mazurië en Biebrza", 04.05.2002, autor: Jan Nijman

Przeczytaj całość

National Geographic, nr 4 (31) kwiecień 2002, Między nami: "Biebrznięci i miejscowi", autor: Adam Bogoryja-Zakrzewski

Przeczytaj całość

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce - www.sp1sokolka.of.pl

Wiosną 2002 roku byliśmy tam u Króla Puszczy i bardzo nam się podobało. Tym razem postanowiliśmy wytropić nie tylko łosie ale i mamuta! Wzięliśmy udział w programie edukacyjnym ‘Wyprawa Łowców Mamutów’. Pogoda nam dopisała, bo mimo to, że był mróz, słońce świeciło mocno. Na początek uczniowie zostali pasowani na łowców mamutów...

Przeczytaj całość

Gutereise am Samstag, 6 Oktober 2001 nr 232, "König der Sümpfe", autor: Franz Lerchenmüller

Sie ist der Amazonas Polens und eines der letzten intakten Flussgebiete Europas: An der Biebrza im Nordosten des Landes fühlen sich Elch und Biber zu Hause und alles andere, was den Sumpf als Überlebensraum zu schätzen weiß. Seit acht Jahren ist die Gegend Nationalpark und damit großräumig geschützt.

Przeczytaj całość

KN, Reise, nr 155, 6 Juli 2001, "Am Amazonas Europas", autor: Franz Lerchenmüller

Przeczytaj całość

Sonntag Aktuell,Reise, nr 20/23, 20 Mai 2001-S, "Der König der Sümpfe", autor: Franz Lerchenmüller

Przeczytaj całość

Deutsches Allgemeines Sonntagsblatt, nr 38, 22 September 2000, Reise "Mit den Bibern auf der Lauer", autor: Franz Lerchenmülle

Przeczytaj całość

Der Tagesspiegel, nr 17 175, 17 September 2000, "Ein vergessener Landstrich", autor: Franz Lerchenmüller

Przeczytaj całość

Hallands Nyheter, 30.08. 2000, "Ett stycke vildmark mitt i Europa", autor: Gert Andersson

Nyligen reste en åtta man stark grupp fråna Halland till Biebrzanski nationalpark i nortöstra Polen för att studera våtmarker...

Przeczytaj całość

PAN Parks Courier, spring 2000, "Stirring The appetite of Nature Cooooissuers", autor: Chris Hogan

Biebrza Wetlands If you have a taste for nature at its best, Biebrza National Park has something special to offer. This untamed wetland...

Przeczytaj całość

Gazeta Współczesna, 1999,  autor: Aneta Zamojska

...Z dumą będę nosił imię Biebrznięty - ślubowali w Goniądzu członkowie Stowarzyszenia Ekoturystycznego "Biebrza Koneserom"....

Przeczytaj całość

Gazeta Współczesna, Wokół Biebrzy: "Marsz w gumowcach", autor: Aneta Zamojska

Przeczytaj całość

Gazeta Współczesna, Wokół Biebrzy: "Przy gościach się nie pali...", autor: Aneta Zamojska

Prezes Stowarzyszenia Ekoturystycznego "Biebrza Koneserom" Katarzyna Ramotowska radzi właścicielom gospodarstw agroturystycznych, jakich błędów należy się wystrzegać podczas przyjmowania gości

Przeczytaj całość

Gazeta Współczesna,  "Nimfa z bagien", autor: K. Radzajewski,

"...Drobniutka, szczuplutka, nic w jej wyglądzie nie wskazuje, że jest liderem swoistej szkoły przetrwania, jaką są wycieczki bagiennymi trasami..."

Przeczytaj całość

Gazeta Współczesna,  Wokół Biebrzy: "Ważny jest klimat", autor: Aneta Zamojska

Przeczytaj całość

Gazeta Współczesna, 16 grudnia 1999, Wokół Biebrzy: "Biebrza w obrazkach", autor: Aneta Zamojska

Przeczytaj całość

Hagringen, nr 3/00, "Polska naturvardare i Halland = Golonka Expressen", autor: Kjell Andersson

Przeczytaj całość

Frankfurter Rundschau Magazin: Reisen, "Urlaub in den Sümpfen" autor: Franz Lerchenmüller

Przeczytaj całość

Lausitzer Rundschau, "Biebrza für Liebhaber, Einzigartige Sumpflandschaft in Polen wird zur Tourismusregion entwickelt"

Przeczytaj całość

Gazeta Współczesna nr 224 (14382), 18 listopad 1999, Wokół Biebrzy: "Zarobić na bagnach", autor: Aneta Zamojska

"...Przewodniczącą stowarzyszenia, zarejestrowanego w październiku w Sądzie Okręgowym w Łomży, została Katarzyna Ramotowska..."

Przeczytaj całość

Kontakty, nr 35 (982), 29 sierpień 1999, "Pod niebem", autor: Alicja Niedźwiecka

"Mnie Biebrza przede wszystkim nauczyła pokory, przed nią się ugięłam, to ona mnie złamała i tak już pozostało - wyznaje Katarzyna Ramotowska."

Przeczytaj całość

Voyage nr 4 (9), kwiecień 1999, "Na bagnach. Biebrza - raj dla traperów", autor: Dorota Sajnug

"...Ramotowska jest perfekcjonistką. Oprowadza głównie zagraniczne wycieczki. Ponieważ skończyła studia biologiczne, często musi stawiać czoło grupom ornitologów i przyrodników z obcych państw..."

Przeczytaj całość

Tygodnik Polski - Wyd. z Australii, 23 stycznia 1999, Pocztówka z Polski - "Między Biebrzą a Wisłą", autor: Jerzy Moskała

"...W leśniczówce dziękujemy naszej przewodniczce, pani Kasi za "załatwienie łosia" oraz gratulujemy awansu na szefa przewodników w parku narodowym..."

Przeczytaj całość

Gazeta Współczesna nr 4 (14415), 6 styczeń 2000, Wokół Biebrzy: "Zarobić na gospodarstwie", autor: Aneta Zamojska

Z Katarzyną Ramotowską, prezesem Stowarzyszenia Ekoturystycznego "Biebrza Koneserom" rozmawia Aneta Zamojska.

Przeczytaj całość