Newsletter

Noc Sów – 4 kwietnia

IMG_9585Serdecznie zapraszamy na drugą edycję biebrzańskiej „Nocy Sów”, która odbędzie się 4 kwietnia 2014 w Centrum Orlikowym w Goniądzu.

Jeśli ktoś wie, że nie wie, ale chce się dowiedzieć czegoś o sowach… Chciałby poznać tajemnice ich życia, ale nie wie jak… Wie, że potrzebują ochrony, ale nie wie, co może dla nich zrobić…To wydarzenie jest dla Was!

Praktyka i teoria, przyroda i kultura, noc i dzień – to są obszary, po których będziemy wędrować tej nocy.

Zaczynamy o 18.00 prezentacją na temat biologii, ekologii i ochrony sów.

O 19.00 ruszamy w teren śladem sów – tu w zależności od pogody i naszych możliwości transportowych (ilości wolnych miejsc w samochodach) możemy liczyć na puszczyka, uszatkę, płomykówkę lub puchacza. Wyprawa terenowa potrwa ok 2-3 godziny.

O 22.00 rozpoczniemy wraz z sowami wędrówkę przez czas, kultury i religie. Poszukamy źródła ich mocy w wierzeniach i przesądach 1891244_663857503672310_1047367110_nludowych, dowiemy się dlaczego były ptakami świętymi, przeklętymi i cudownymi.

O 23.00 zapraszamy na podsumowanie wieczoru przy ognisku. A dla chętnych niespodzianka – zajęcia z tajników pracy z wypluwkami sów, podczas których dowiemy się, co jedzą sowy i jak ważny z tego pożytek mają naukowcy.

Zakończenie imprezy – świętujemy Noc Sów do ostatniego uczestnika.

Wszystkich chętnych i zainteresowanych prosimy o kontakt z lokalnym koordynatorem wydarzenia – Marcin Siuchno, e-mail: marcin.siuchno@ptakipolskie.pl, tel. 663-747-737.

W emailu prosimy napisać, czy będziecie Państwo samochodem oraz iloma wolnymi miejscami w samochodzie dysponujecie – pozwoli nam to zaplanować logistykę wyjścia/wyjazdu na nasłuchy sów.

Zapraszamy!

 

 

 

Zostaw komentarz :)